Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vegetable Oil (Palm Oil, Canola Oil, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Safflower Oil, Sesame Oil) Water Sugar Salt Contains Less than 2% of Beef Fat Beta Carotene Color Caramel Color Citric Acid Corn Syrup Disodium Inosinate Dried Cabbage Flake Dried Corn Dried Red Bell Pepper Dried Shiitake Mushroom Egg White Garlic Powder Glucose High Fructose Corn Syrup Lactose Maltodextrin Monosodium Glutamate Natural and Artificial Flavor Rice Sodium Phosphate Sodium Tripolyphosphate Soy Lecithin Soybean Sucralose TBHQ (Preservative) Vinegar Wheat Xanthan Gum
Claims
- No Artificial Colors
- Super Foods Core
480 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | -5 mg |
| Sodium | 1350 mg |
| Total Carbohydrate | 63 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 10 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 40 % |
Nissin Chow Mein, Premium, Teriyaki Beef Flavor, Spicy - 4 Ounces
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vegetable Oil (Palm Oil, Canola Oil, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Safflower Oil, Sesame Oil) Water Sugar Salt Contains Less than 2% of Beef Fat Beta Carotene Color Caramel Color Citric Acid Corn Syrup Disodium Inosinate Dried Cabbage Flake Dried Corn Dried Red Bell Pepper Dried Shiitake Mushroom Egg White Garlic Powder Glucose High Fructose Corn Syrup Lactose Maltodextrin Monosodium Glutamate Natural and Artificial Flavor Rice Sodium Phosphate Sodium Tripolyphosphate Soy Lecithin Soybean Sucralose TBHQ (Preservative) Vinegar Wheat Xanthan Gum
Claims
- No Artificial Colors
- Super Foods Core
480 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | -5 mg |
| Sodium | 1350 mg |
| Total Carbohydrate | 63 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 10 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 40 % |