Ingredients
Whole Grain Popping Corn Palm Oil Salt Butter Natural Flavor Color Added (Annatto) Mixed Tocopherols (Vitamin E for Freshness)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
30 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 60 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Orville Redenbacher's
Orville Redenbacher's Gourmet Classic Ultimate Butter Popping Corn - 6 x 3.29 Ounces
Net Wt 1.47 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Popping Corn Palm Oil Salt Butter Natural Flavor Color Added (Annatto) Mixed Tocopherols (Vitamin E for Freshness)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
30 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 60 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |