Ingredients
Sugar Corn (35%) Dextrose Corn (Produced from Genetically Modified Organisms) Glucose Syrup Palm Oil Salt Emulsifier Soy (Produced from Genetically Modified Organisms) Lecithin Flavorings Leavening Agent (Sodium Bicarbonate)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 9 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Osem
Osem Corn Snack, Popco, Butterscotch Flavored - 1.4 Ounces
Net Wt 0.1 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sugar Corn (35%) Dextrose Corn (Produced from Genetically Modified Organisms) Glucose Syrup Palm Oil Salt Emulsifier Soy (Produced from Genetically Modified Organisms) Lecithin Flavorings Leavening Agent (Sodium Bicarbonate)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 9 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |