Ingredients
Germinated Black Rice Rice Black Rice Glutinous Rice Rice Bran Extract Water
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 34 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Ottogi
Ottogi Black Rice, Cooked - 7.4 Ounces
Net Wt 0.48 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Germinated Black Rice Rice Black Rice Glutinous Rice Rice Bran Extract Water
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 34 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |