Ingredients
1. Noodle: Wheat Flour, Palm Oil, Potato Starch, Modified Potato Starch, Corn Flour, Salt, Emulsified Oil (D-Sorbitol, Soybean Oil, Lecithin, Tocopherol, Glycerin Esters of Fatty Acids), Calcium, Alkalin Agent (Potassium Carbonate, Sodium Carbonate), Sugar, Riboflavin. 2. Powdered Soup: Glucose, Salt, Maltodextrin, Soy Sauce Powder (Soybean, Wheat, Salt), Whey Powder, Onion Powder, Garlic Powder, Black Pepper Powder, Chili Extract, Corn Oil, Chicken Extract Powder (Country of Origin: USA).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
410 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 64 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |
Ottogi Noodle Snack, Grilled Chicken Flavor - 3.17 Ounces
Ingredients
1. Noodle: Wheat Flour, Palm Oil, Potato Starch, Modified Potato Starch, Corn Flour, Salt, Emulsified Oil (D-Sorbitol, Soybean Oil, Lecithin, Tocopherol, Glycerin Esters of Fatty Acids), Calcium, Alkalin Agent (Potassium Carbonate, Sodium Carbonate), Sugar, Riboflavin. 2. Powdered Soup: Glucose, Salt, Maltodextrin, Soy Sauce Powder (Soybean, Wheat, Salt), Whey Powder, Onion Powder, Garlic Powder, Black Pepper Powder, Chili Extract, Corn Oil, Chicken Extract Powder (Country of Origin: USA).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
410 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 64 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |