Ingredients
Sweet Potato Starch, Malic Acid, Xanthan Gum, Sodium Alginate.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Ottogi
Ottogi Vermicelli, Korean - 10.58 Ounces
Net Wt 0.67 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sweet Potato Starch, Malic Acid, Xanthan Gum, Sodium Alginate.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |