Ingredients
Apple Cinnamon Filling [Sugar, Fructose, Pineapple Puree, Glucose, Modified Tapioca Starch, Glycerine, Apple Powder, Pectin (Thickener), Hydrogenated Vegetable Shortening (Soybean Oil), Cellulose (Texturizer), Malic Acid, Salt Caramel Color, Sodium Citrate and Calcium Citrate (pH Controllers), Artificial Flavors, Cinnamon, Sodium Benzoate (Preservative), Sucralose (Sweetener)], Oats, Whole Wheat Flour, Vegetable Shortening (Palm Oil), High Fructose Corn Syrup, Sugar, Water, Soybean Oil, Glycerine, Milk, Wheat Bran, Calcium Carbonate, Iodized Salt, Soy Lecithin (Emulsifier), Baking Soda (Leavening Agent), Xanthan Gum (Thickener), Ascorbic Acid (Antioxidant), Source of Vitamins and Minerals (Vitamin E Acetate, Ferrous Fumarate, Vitamin A Acetate, Niacinamide, Zinc Oxide, Potassium Iodide, Pyridoxine HCl, Riboflavin, Thiamin Mononitrate, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Folic Acid), Artificial Flavor, Ammonium Bicarbonate and Monocalcium Phosphate (Leavening Agents).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 45 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Pampa Cereal Bars, Fruit & Grain, Apple Cinnamon - 6 x 1 Ounce
Ingredients
Apple Cinnamon Filling [Sugar, Fructose, Pineapple Puree, Glucose, Modified Tapioca Starch, Glycerine, Apple Powder, Pectin (Thickener), Hydrogenated Vegetable Shortening (Soybean Oil), Cellulose (Texturizer), Malic Acid, Salt Caramel Color, Sodium Citrate and Calcium Citrate (pH Controllers), Artificial Flavors, Cinnamon, Sodium Benzoate (Preservative), Sucralose (Sweetener)], Oats, Whole Wheat Flour, Vegetable Shortening (Palm Oil), High Fructose Corn Syrup, Sugar, Water, Soybean Oil, Glycerine, Milk, Wheat Bran, Calcium Carbonate, Iodized Salt, Soy Lecithin (Emulsifier), Baking Soda (Leavening Agent), Xanthan Gum (Thickener), Ascorbic Acid (Antioxidant), Source of Vitamins and Minerals (Vitamin E Acetate, Ferrous Fumarate, Vitamin A Acetate, Niacinamide, Zinc Oxide, Potassium Iodide, Pyridoxine HCl, Riboflavin, Thiamin Mononitrate, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Folic Acid), Artificial Flavor, Ammonium Bicarbonate and Monocalcium Phosphate (Leavening Agents).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 45 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |