Ingredients
Vegetable Oil Blend (Liquid Soybean Oil, Partially Hydrogenated Soybean Oil) Water Salt Contains Less than 2% of the Following: Dried Whey Vegetable Mono- and Diglycerides and Soy Lecithin (Emulsifiers) Potassium Sorbate and Sodium Benzoate (to Preserve Freshness) Natural and Artificial Flavor Phosphoric Acid (Acidulant) Vitamin A Palmitate Colored with Beta Carotene (Source of Vitamin A) Flaxseed Oil
Claims
- Unsweetened
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Parkay Spread, 60% Vegetable Oil - 16 Ounces
Ingredients
Vegetable Oil Blend (Liquid Soybean Oil, Partially Hydrogenated Soybean Oil) Water Salt Contains Less than 2% of the Following: Dried Whey Vegetable Mono- and Diglycerides and Soy Lecithin (Emulsifiers) Potassium Sorbate and Sodium Benzoate (to Preserve Freshness) Natural and Artificial Flavor Phosphoric Acid (Acidulant) Vitamin A Palmitate Colored with Beta Carotene (Source of Vitamin A) Flaxseed Oil
Claims
- Unsweetened
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |