Ingredients
Basmati Rice Green Peas Onion Sunflower Oil Cumin Salt Cardamom Emulsifier (Mono - and Diglycerides of Fatty Acids)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
188 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5.6 g |
| Saturated Fat | 0.6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 393.8 mg |
| Total Carbohydrate | 30.2 g |
| Dietary Fiber | 5.7 g |
| Sugars | 1.4 g |
| Protein | 4.2 g |
| Vitamin A | 2.3 % |
| Vitamin C | 1.1 % |
| Calcium | 3 % |
| Iron | 17.7 % |
Patels
Patels Basmati Rice, with Green Peas, Peas Pulav - 8.25 Ounces
Net Wt 0.64 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Basmati Rice Green Peas Onion Sunflower Oil Cumin Salt Cardamom Emulsifier (Mono - and Diglycerides of Fatty Acids)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
188 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5.6 g |
| Saturated Fat | 0.6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 393.8 mg |
| Total Carbohydrate | 30.2 g |
| Dietary Fiber | 5.7 g |
| Sugars | 1.4 g |
| Protein | 4.2 g |
| Vitamin A | 2.3 % |
| Vitamin C | 1.1 % |
| Calcium | 3 % |
| Iron | 17.7 % |