Ingredients
Puff Pastry (White Wheat Flour [Enriched Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Malted Barley Flour], Ascorbic Acid [Vitamin C as Dough Conditioner], Water, Butter [Pasteurized Cream], Salt), Uncured Beef Hot Dog No Nitrates or Nitrites Except Naturally Occurring in Sea Salt and Celery Powder (Beef, Water, Contains Less than 2% of the Following: Sea Salt, Honey, Natural Spices, Celery Powder, Evaporated Cane Sugar, Natural Flavorings, Paprika, Salt), Parmesan Cheese (Cow's Milk, Salt, Enzymes, Powdered Cellulose, Starch Blend [Added to Prevent Caking]), Water, Eggs, White Sesame Seeds, Granulated Onion, Poppy Seed, Caraway Seeds.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 50 MGM |
| Sodium | 310 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Perfect Bite Co Dog in a Blanket, Everything - 10 Appetizers
Ingredients
Puff Pastry (White Wheat Flour [Enriched Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Malted Barley Flour], Ascorbic Acid [Vitamin C as Dough Conditioner], Water, Butter [Pasteurized Cream], Salt), Uncured Beef Hot Dog No Nitrates or Nitrites Except Naturally Occurring in Sea Salt and Celery Powder (Beef, Water, Contains Less than 2% of the Following: Sea Salt, Honey, Natural Spices, Celery Powder, Evaporated Cane Sugar, Natural Flavorings, Paprika, Salt), Parmesan Cheese (Cow's Milk, Salt, Enzymes, Powdered Cellulose, Starch Blend [Added to Prevent Caking]), Water, Eggs, White Sesame Seeds, Granulated Onion, Poppy Seed, Caraway Seeds.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 50 MGM |
| Sodium | 310 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |