Ingredients
Peanuts, Corn, Vegetable Oil (Soybean, Peanut, Corn and Canola Oil), Yellow Corn Masa Flour, Unbleached Wheat Flour, Sesame Seeds, Bulgur Wheat, Contains 2% or Less of Salt, Sea Salt, Dextrose, Dried Chili Peppers, Maltodextrin, Spices, Dried Onion, Corn Flour, Vegetable Color (Turmeric Extract, Beet Powder, Oleoresin Paprika, Paprika Extract), Dried Garlic, Potato Flour, Monosodium Glutamate (Flavor Enhancer), Dried Tomato, Torula Yeast, Dried Green Bell Peppers, Potato Maltodextrin, Dried Corn Syrup, Cocoa Processed with Alkali, Sugar, Sodium Diacetate (for Tartness), Natural and Artificial Flavor, Spice Extractives, Modified Cornstarch, Malic Acid, Lactic Acid, Disodium Phosphate, Sodium Citrate (Controls Acidity), Citric Acid, Malted Barley Flour, Disodium Inosinate and Disodium Guanylate (Flavor Enhancer), Dried Mustard, Vinegar Powder, Artificial Color (Red 40 Lake).
Claims
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 10 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Planters Trail Mix, Spicy Nuts & Cajun Sticks - 6 Ounces
Ingredients
Peanuts, Corn, Vegetable Oil (Soybean, Peanut, Corn and Canola Oil), Yellow Corn Masa Flour, Unbleached Wheat Flour, Sesame Seeds, Bulgur Wheat, Contains 2% or Less of Salt, Sea Salt, Dextrose, Dried Chili Peppers, Maltodextrin, Spices, Dried Onion, Corn Flour, Vegetable Color (Turmeric Extract, Beet Powder, Oleoresin Paprika, Paprika Extract), Dried Garlic, Potato Flour, Monosodium Glutamate (Flavor Enhancer), Dried Tomato, Torula Yeast, Dried Green Bell Peppers, Potato Maltodextrin, Dried Corn Syrup, Cocoa Processed with Alkali, Sugar, Sodium Diacetate (for Tartness), Natural and Artificial Flavor, Spice Extractives, Modified Cornstarch, Malic Acid, Lactic Acid, Disodium Phosphate, Sodium Citrate (Controls Acidity), Citric Acid, Malted Barley Flour, Disodium Inosinate and Disodium Guanylate (Flavor Enhancer), Dried Mustard, Vinegar Powder, Artificial Color (Red 40 Lake).
Claims
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 10 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |