Ingredients
Sugar, Corn, Syrup, Hydrogenated Vegetable Oil (Palm Kernel, Coconut), Gelatin, Green Tea, Hydrogenated, Starch Hydrolysate, Sucrose Fatty Acid Esters, Cultured Milk (Milk, Sugar, Maltose), Dextrose, Artificial Flavor, Black Tea, Matcha Green Tea Powder, Green Tea Extract, Malic Acid, FD&C Yellow 5, FD&C Blue 1.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
390 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 79 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Protein | 3 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Puchao
Puchao Chewy Candy, Matcha Flavor - 3.17oz
Net Wt 0.22 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sugar, Corn, Syrup, Hydrogenated Vegetable Oil (Palm Kernel, Coconut), Gelatin, Green Tea, Hydrogenated, Starch Hydrolysate, Sucrose Fatty Acid Esters, Cultured Milk (Milk, Sugar, Maltose), Dextrose, Artificial Flavor, Black Tea, Matcha Green Tea Powder, Green Tea Extract, Malic Acid, FD&C Yellow 5, FD&C Blue 1.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
390 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 79 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Protein | 3 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |