Ingredients
Whole Grain Wheat, Sugar, Rice, Raisins, Wheat Bran, Whole Grain Oats, Brown Sugar Syrup, Vegetable Glycerin, Contains 2% or Less of Corn Syrup, Salt, Natural Flavor, Modified Corn Starch, Molasses, Palm Oil, Cinnamon, Honey, Mixed Tocopherols (Vitamin E) for Freshness.
Claims
- Good Source Of Fiber
- Whole Grains
- Kosher
- Heart Healthy
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 56 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 28 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |
Raisin Bran Crunch
Raisin Bran Crunch Cereal - 42 Ounces
Net Wt 42 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Wheat, Sugar, Rice, Raisins, Wheat Bran, Whole Grain Oats, Brown Sugar Syrup, Vegetable Glycerin, Contains 2% or Less of Corn Syrup, Salt, Natural Flavor, Modified Corn Starch, Molasses, Palm Oil, Cinnamon, Honey, Mixed Tocopherols (Vitamin E) for Freshness.
Claims
- Good Source Of Fiber
- Whole Grains
- Kosher
- Heart Healthy
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 56 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 28 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |