Ingredients
Whole Grain Brown and Wild Rice, Brown and White Rice Flour, Corn Flour, Sunflower and/or Safflower Oil, Fructan (Natural Dietary Fiber), Sesame Seeds, Sea Salt, and Caramel Color.
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Riceworks
Riceworks Rice Snacks, Sea Salt, Brown & Golden Flax, Gourmet - 5.5 Ounces
Net Wt 0.35 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Brown and Wild Rice, Brown and White Rice Flour, Corn Flour, Sunflower and/or Safflower Oil, Fructan (Natural Dietary Fiber), Sesame Seeds, Sea Salt, and Caramel Color.
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |