Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid), Canola and/or Palm Oil, Whey (from Milk), Sugar, Semisoft Cheese Powder (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Salt, High Fructose Corn Syrup, Leavening (Calcium Phosphate and/or Baking Soda), Buttermilk Solids, Sodium Phosphate, Soy Lecithin (Emulsifier), Butter, Enzyme Modified Butteroil, Lactic Acid, Artificial Color (Yellow 5, Yellow 6), Turmeric (Color), Annatto (Color).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 310 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |
Ritz Cracker Sandwiches, Cheese - 6 Sandwiches
Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid), Canola and/or Palm Oil, Whey (from Milk), Sugar, Semisoft Cheese Powder (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Salt, High Fructose Corn Syrup, Leavening (Calcium Phosphate and/or Baking Soda), Buttermilk Solids, Sodium Phosphate, Soy Lecithin (Emulsifier), Butter, Enzyme Modified Butteroil, Lactic Acid, Artificial Color (Yellow 5, Yellow 6), Turmeric (Color), Annatto (Color).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 310 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |