Ingredients
Unbleached, Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, High Fructose Corn Syrup, Yeast, Soybean Oil, Wheat Gluten, Contains 2% or Less of the Following: Yeast, Salt, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Ascorbic Acid, Enzymes, Calcium Peroxide, Sodium Stearoyl Lactylate, Ammonium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (Preservative), Poppy Seed if Apparent.
Claims
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 28 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |
S. Rosen's Enriched Hot Dog Plain Buns - 8 Buns
Ingredients
Unbleached, Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, High Fructose Corn Syrup, Yeast, Soybean Oil, Wheat Gluten, Contains 2% or Less of the Following: Yeast, Salt, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Ascorbic Acid, Enzymes, Calcium Peroxide, Sodium Stearoyl Lactylate, Ammonium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (Preservative), Poppy Seed if Apparent.
Claims
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 28 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |