Ingredients
Wheat Pellet [Wheat Flour Salt Cornstarch Sodium Bicarbonate Corn Oil Artificial Color (FD&C Yellow 6) Calcium Hydroxide] Vegetable Oil (Contains One or More of the Following Vegetable Oils: Cottonseed Oil, Canola Oil, Soybean Oil)]
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 440 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
San Miguel
San Miguel Snacks, Puffed Wheat - 2.5 Ounces
Net Wt 0.17 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Wheat Pellet [Wheat Flour Salt Cornstarch Sodium Bicarbonate Corn Oil Artificial Color (FD&C Yellow 6) Calcium Hydroxide] Vegetable Oil (Contains One or More of the Following Vegetable Oils: Cottonseed Oil, Canola Oil, Soybean Oil)]
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 440 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |