Ingredients
Olives Water Anchovy Paste (Anchovies, Thickeners: Sodium Alginate and Guar Gum) Salt Acidulants: Lactic Acid Citric Acid Antioxidant: Ascorbic Acid Flavour Enhancer: Monosodium Glutamate
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 180 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Santa Barbara Olive Co.
Santa Barbara Olive Co. Olives, Anchovy Stuffed - 5 Ounces
Net Wt 0.87 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Olives Water Anchovy Paste (Anchovies, Thickeners: Sodium Alginate and Guar Gum) Salt Acidulants: Lactic Acid Citric Acid Antioxidant: Ascorbic Acid Flavour Enhancer: Monosodium Glutamate
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 180 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |