Ingredients
Enriched Unbleached Wheat Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Salt, Sugar, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate and Potassium Sorbate (Mold Inhibitors).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Seattle International Baking Seattle Internat'l Soft Bread Sticks 8ct - 8 Breadsticks
Ingredients
Enriched Unbleached Wheat Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Salt, Sugar, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate and Potassium Sorbate (Mold Inhibitors).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |