Ingredients
Enriched Unbleached Whet Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Yeast, Sugar Vital Wheat Gluten, Salted Butter, Contains 2% or Les of Each of the Following: Nonfat Dry Milk, Powdered Whole Egg, Vegetable Oil (Canola and/or Soy), Salt, Yeast Nutrient (Ammonium Sulfate) Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Guar Gum, Sucralose, Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate (Mold Inhibitor), Yellow Corn Flour, Turmeric & Annatto Which Impart Color, Modified Food Starch.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 340 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 10 % |
Seattle Sourdough Baking Seattle Sour Brioche Bun 6's - 6 Buns
Ingredients
Enriched Unbleached Whet Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Yeast, Sugar Vital Wheat Gluten, Salted Butter, Contains 2% or Les of Each of the Following: Nonfat Dry Milk, Powdered Whole Egg, Vegetable Oil (Canola and/or Soy), Salt, Yeast Nutrient (Ammonium Sulfate) Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Guar Gum, Sucralose, Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate (Mold Inhibitor), Yellow Corn Flour, Turmeric & Annatto Which Impart Color, Modified Food Starch.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 340 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 10 % |