Ingredients
Veggie Straws (Potato Flour, Potato Starch, Corn Starch, Tomato Paste, Spinach Powder, Salt, Sugar, Beetroot Powder [Color], Turmeric) Canola Oil and/or Safflower Oil and/or Sunflower Oil Buttermilk Coconut Oil Garlic Powder Natural Flavors Yeast Extract Onion Powder Tomato Powder Dextrose Sour Cream (Cream, Nonfat Milk, Culture, Cultured Nonfat Milk, Citric Acid, Cream [Nonfat Milk, Cream, Lactic Acid, Culture]) Spices (Including Celery Seeds) Paprika Vinegar Malic Acid Sodium Caseinate
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |
Sensible Portions Vegetable and Potato Snack, Zesty Ranch - 6 Ounces
Ingredients
Veggie Straws (Potato Flour, Potato Starch, Corn Starch, Tomato Paste, Spinach Powder, Salt, Sugar, Beetroot Powder [Color], Turmeric) Canola Oil and/or Safflower Oil and/or Sunflower Oil Buttermilk Coconut Oil Garlic Powder Natural Flavors Yeast Extract Onion Powder Tomato Powder Dextrose Sour Cream (Cream, Nonfat Milk, Culture, Cultured Nonfat Milk, Citric Acid, Cream [Nonfat Milk, Cream, Lactic Acid, Culture]) Spices (Including Celery Seeds) Paprika Vinegar Malic Acid Sodium Caseinate
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |