Ingredients
Noodle: Wheat Flour Modified Tapioca Starch Salt Corn Oil Lactic Acid Acetic Acid Water Liquid Soup: Soy Sauce Bonito Extract Anchovy Extract Malt Syrup Sugar Salt Dried Flake: Green Onion Fried Starch Red Pepper Powder Laver Dehydrated Fish Cake
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Pescatarian
290 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 1520 mg |
| Total Carbohydrate | 64 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |
Shirakiku
Shirakiku Sanukiya Udon - 7.76 Ounces
Net Wt 0.57 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Noodle: Wheat Flour Modified Tapioca Starch Salt Corn Oil Lactic Acid Acetic Acid Water Liquid Soup: Soy Sauce Bonito Extract Anchovy Extract Malt Syrup Sugar Salt Dried Flake: Green Onion Fried Starch Red Pepper Powder Laver Dehydrated Fish Cake
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Pescatarian
290 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 1520 mg |
| Total Carbohydrate | 64 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |