Ingredients
Diced Peaches, Diced Pears, Water, Grapes, Peach Pulp and Juice, Pineapple Sectors, Pear Juice Concentrate, Halved Cherries Artificially Colored Red with Carmine, Ascorbic Acid (Vitamin C) to Protect Color, Citric Acid.
Claims
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Whole Thirty Friendly
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 20 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Shurfine
Shurfine Fruit Cocktail, Lite - 15oz
Net Wt 1.05 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Diced Peaches, Diced Pears, Water, Grapes, Peach Pulp and Juice, Pineapple Sectors, Pear Juice Concentrate, Halved Cherries Artificially Colored Red with Carmine, Ascorbic Acid (Vitamin C) to Protect Color, Citric Acid.
Claims
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Whole Thirty Friendly
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 20 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |