Ingredients
Sugar, Whey, Corn Syrup Solids, Cocoa (Processed with Alkali), Nonfat Milk, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Contains 2% or Less of: Whey Protein Concentrate, Salt, Sodium Caseinate, Dipotassium Phosphate, Emulsifier (Mono- and Diglycerides), Artificial Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 190 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 27 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |
Shurfine
Shurfine Hot Cocoa Mix, Rich Chocolate - 18.5 Ounces
Net Wt 1.31 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sugar, Whey, Corn Syrup Solids, Cocoa (Processed with Alkali), Nonfat Milk, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Contains 2% or Less of: Whey Protein Concentrate, Salt, Sodium Caseinate, Dipotassium Phosphate, Emulsifier (Mono- and Diglycerides), Artificial Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 190 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 27 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |