Ingredients
Oil Blend (Canola, Palm, Olive, and Soybean Oils) Water Less than 2% of Salt Pea Protein Natural and Artificial Flavors Sunflower Lecithin Vitamin A Palmitate Vitamin D Beta-Carotene Color Monoglycerides of Vegetable Fatty Acids (Emulsifier) Potassium Sorbate Lactic Acid Calcium Disodium EDTA (to Preserve Freshness)
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 30 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Oil Blend (Canola, Palm, Olive, and Soybean Oils) Water Less than 2% of Salt Pea Protein Natural and Artificial Flavors Sunflower Lecithin Vitamin A Palmitate Vitamin D Beta-Carotene Color Monoglycerides of Vegetable Fatty Acids (Emulsifier) Potassium Sorbate Lactic Acid Calcium Disodium EDTA (to Preserve Freshness)
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 30 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |