Ingredients
Bread (Enriched Bleached Wheat Flour [Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Enzymes], Water, Sugar, Modified Wheat Starch, Soybean Oil, contains 2% or less of Yeast, Wheat Gluten, Salt, Monoglycerides [Soy], Calcium Sulfate, Enzymes, Tricalcium Phosphate, Wheat Starch, Ascorbic Acid, Sorbitan Monostearate, Citric Acid, Calcium Propionate), Cooked Beef Steak Patty (Beef, Seasoning [Hydrolyzed Corn Protein, Dextrose, Salt, Flavorings], Sodium Phosphates, Caramel Color), Pasteurized Process American Cheese (Cultured Milk, Water, Cream, Sodium Phosphate, Salt, Lactic Acid, Sorbic Acid, Color Added, Sodium Citrate, Enzymes).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 20 MGM |
| Sodium | 360 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |
Smart Ones Tasty American Favorites Mini Cheeseburgers - 2 x 2.46 Ounces
Ingredients
Bread (Enriched Bleached Wheat Flour [Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Enzymes], Water, Sugar, Modified Wheat Starch, Soybean Oil, contains 2% or less of Yeast, Wheat Gluten, Salt, Monoglycerides [Soy], Calcium Sulfate, Enzymes, Tricalcium Phosphate, Wheat Starch, Ascorbic Acid, Sorbitan Monostearate, Citric Acid, Calcium Propionate), Cooked Beef Steak Patty (Beef, Seasoning [Hydrolyzed Corn Protein, Dextrose, Salt, Flavorings], Sodium Phosphates, Caramel Color), Pasteurized Process American Cheese (Cultured Milk, Water, Cream, Sodium Phosphate, Salt, Lactic Acid, Sorbic Acid, Color Added, Sodium Citrate, Enzymes).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 20 MGM |
| Sodium | 360 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |