Ingredients
Veal Stock (Made from Filtered Water, Roasted Veal Bones, Onions, Celery, Leeks, Carrots, Tomato Paste, Red Wine, Parsley, Thyme, Garlic, Peppercorns, Cloves and Bay Leaves)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Keto
- Whole Thirty Friendly
11 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 42 mg |
| Total Carbohydrate | 0.6 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0.6 g |
| Protein | 2 g |
Stock Options
Stock Options Demi-Glace, Veal - 6 Ounces
Net Wt 0.45 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Veal Stock (Made from Filtered Water, Roasted Veal Bones, Onions, Celery, Leeks, Carrots, Tomato Paste, Red Wine, Parsley, Thyme, Garlic, Peppercorns, Cloves and Bay Leaves)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Keto
- Whole Thirty Friendly
11 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 42 mg |
| Total Carbohydrate | 0.6 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0.6 g |
| Protein | 2 g |