Ingredients
Chicken Broth Green Chiles Chicken Wheat Flour Modified Corn Starch Chicken Base (Chicken Meat Including Chicken Juices, Salt, Potato Flour, Flavorings, Carrot Powder and Turmeric) Salt Spices Natural Flavoring
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 460 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Stokes
Stokes Green Chile Sauce, with Chicken, Mild - 15 Ounces
Net Wt 1.07 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Chicken Broth Green Chiles Chicken Wheat Flour Modified Corn Starch Chicken Base (Chicken Meat Including Chicken Juices, Salt, Potato Flour, Flavorings, Carrot Powder and Turmeric) Salt Spices Natural Flavoring
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 460 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |