Ingredients
Blanched Macaroni made with Whole Grain (Water, Grain Blend with Whole Wheat Flour [Semolina, Unenriched Durum Whole Wheat Flour], Wheat Gluten), Skim Milk, Water, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto Color), Cheddar Club Cheese (Cheddar Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Water, Salt, Annatto Color), Bleached Wheat Flour, Margarine (Liquid and Partially Hydrogenated Soybean Oil, Water, Salt, Hydrogenated Soybean Oil, Vegetable Mono & Diglycerides, Natural Flavor [Milk], Soy Lecithin, Beta Carotene [Color], Vitamin A Palmitate added), 2% or less of Soybean Oil, Sea Salt, Potassium Chloride, Xanthan Gum, Yeast Extract, Lactic Acid, Calcium Lactate.
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 16 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 36 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 4 % |
Stouffers Farmers' Harvest Macaroni & Cheese - 19 Ounces
Ingredients
Blanched Macaroni made with Whole Grain (Water, Grain Blend with Whole Wheat Flour [Semolina, Unenriched Durum Whole Wheat Flour], Wheat Gluten), Skim Milk, Water, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto Color), Cheddar Club Cheese (Cheddar Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Water, Salt, Annatto Color), Bleached Wheat Flour, Margarine (Liquid and Partially Hydrogenated Soybean Oil, Water, Salt, Hydrogenated Soybean Oil, Vegetable Mono & Diglycerides, Natural Flavor [Milk], Soy Lecithin, Beta Carotene [Color], Vitamin A Palmitate added), 2% or less of Soybean Oil, Sea Salt, Potassium Chloride, Xanthan Gum, Yeast Extract, Lactic Acid, Calcium Lactate.
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 16 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 36 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 4 % |