Ingredients
Organic Cucumber Juice Organic Celery Juice Organic Grapefruit Juice Organic Green Chard Juice Organic Green Leaf Lettuce Juice Organic Lemon Juice Organic Kale Juice Organic Spinach Juice Organic Parsley Juice Organic Tea (Purified Water, Organic Peppermint Tea Leaf, Organic Spearmint Tea Leaf)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
35 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 30 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Organic Cucumber Juice Organic Celery Juice Organic Grapefruit Juice Organic Green Chard Juice Organic Green Leaf Lettuce Juice Organic Lemon Juice Organic Kale Juice Organic Spinach Juice Organic Parsley Juice Organic Tea (Purified Water, Organic Peppermint Tea Leaf, Organic Spearmint Tea Leaf)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
35 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 30 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |