Ingredients
Unbleached Wheat Flour, Water, Starter (Flour, Water and Fermented Dough), Garlic, Rosemary, and Sea Salt.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
Sumanos Bakery
Sumanos Bakery Bread, Garlic & Rosemary - 24 Ounces
Net Wt 1.82 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Unbleached Wheat Flour, Water, Starter (Flour, Water and Fermented Dough), Garlic, Rosemary, and Sea Salt.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |