Ingredients
Granola (Whole Grain Oats, Sugar, Coconut, Palm Kernel and Soybean Oils, Corn Syrup, Honey, Molasses, Soy Lecithin, Salt, Corn Starch, Peanuts, Almonds, Egg Whites), Corn Syrup, Crisp Rice (Rice Flour, Sugar, Whey, Salt, Malted Barley Flour, Wheat Flour, Dextrose), Palm Kernel and Soybean Oils, Water, Nonfat Dry Milk, Sorbitol, Soy Lecithin, Salt, Sugar, Carrageenan. No preservatives.
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 50 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Sunbelt Bakery Oats & Honey Chewy Granola Bars - 10 Bars
Ingredients
Granola (Whole Grain Oats, Sugar, Coconut, Palm Kernel and Soybean Oils, Corn Syrup, Honey, Molasses, Soy Lecithin, Salt, Corn Starch, Peanuts, Almonds, Egg Whites), Corn Syrup, Crisp Rice (Rice Flour, Sugar, Whey, Salt, Malted Barley Flour, Wheat Flour, Dextrose), Palm Kernel and Soybean Oils, Water, Nonfat Dry Milk, Sorbitol, Soy Lecithin, Salt, Sugar, Carrageenan. No preservatives.
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 50 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |