Ingredients
Cornmeal Crust Unbleached Enriched Wheat Flour [Wheat Flour Wheat Starch Niacin Reduced Iron Thiamine Mononitrate Riboflavin Folic Acid Enzymes] Water Cornmeal Soybean Oil Yeast (Sorbitan Monostearate, Ascorbic Acid) and Salt Toppings: Whole Milk Mozzarella (Cultured Pasteurized Whole Milk, Salt & Enzymes) Fontina Cheese (Pasteurized Cultured Milk, Salt, & Enzymes) Pizza Sauce (Tomatoes [Vine Ripened Tomatoes, Tomato Juice, Sea Salt, Calcium Chloride, Naturally Derived Citric Acid], Cane Sugar and Garlic) Uncured Pepperoni (No Nitrates or Nitrites Added [Except for the Naturally Occurring Nitrates Found in Sea Salt and Celery Powder]) (Pork, Sea Salt, Spices, Water, Dextrose, Paprika, Natural Flavoring, Garlic Powder, Oleoresin Paprika, Lactic Acid Starter Culture) Parmesan Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Enzyme, and Salt)
400 Calories Per Serving*
| Total Fat | 22 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 650 mg |
| Total Carbohydrate | 38 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 13 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 15 % |
Table 5 Pizza, Cornmeal Crust, Uncured Pepperoni - 12.5 Ounces
Ingredients
Cornmeal Crust Unbleached Enriched Wheat Flour [Wheat Flour Wheat Starch Niacin Reduced Iron Thiamine Mononitrate Riboflavin Folic Acid Enzymes] Water Cornmeal Soybean Oil Yeast (Sorbitan Monostearate, Ascorbic Acid) and Salt Toppings: Whole Milk Mozzarella (Cultured Pasteurized Whole Milk, Salt & Enzymes) Fontina Cheese (Pasteurized Cultured Milk, Salt, & Enzymes) Pizza Sauce (Tomatoes [Vine Ripened Tomatoes, Tomato Juice, Sea Salt, Calcium Chloride, Naturally Derived Citric Acid], Cane Sugar and Garlic) Uncured Pepperoni (No Nitrates or Nitrites Added [Except for the Naturally Occurring Nitrates Found in Sea Salt and Celery Powder]) (Pork, Sea Salt, Spices, Water, Dextrose, Paprika, Natural Flavoring, Garlic Powder, Oleoresin Paprika, Lactic Acid Starter Culture) Parmesan Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Enzyme, and Salt)
400 Calories Per Serving*
| Total Fat | 22 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 650 mg |
| Total Carbohydrate | 38 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 13 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 15 % |