Ingredients
Protein Blend (Soy Protein Isolate, Calcium Caseinate, Whey Protein Isolate) Glycerin Coating (Maltitol, Cocoa Butter, Chocolate, Sodium Caseinate, Milk Fat, Soy Lecithin, Natural Flavor, Salt) Maltitol Peanuts Soy Crisps (Soy Protein Isolate, Tapioca Starch) Water Sunflower Oil Natural Flavor Sunflower Lecithin Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 8 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Protein Blend (Soy Protein Isolate, Calcium Caseinate, Whey Protein Isolate) Glycerin Coating (Maltitol, Cocoa Butter, Chocolate, Sodium Caseinate, Milk Fat, Soy Lecithin, Natural Flavor, Salt) Maltitol Peanuts Soy Crisps (Soy Protein Isolate, Tapioca Starch) Water Sunflower Oil Natural Flavor Sunflower Lecithin Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 8 % |