Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B12 [Riboflavin], Folic Acid), Canola Oil (with TBHQ for Freshness), Sugar, Cornstarch. Contains 2% or Less of Salt, Corn Syrup, Leavening (Baking Soda, Sodium Acid Pyrophosphate, Monocalcium Phosphate), Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 8 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Town House
Town House Snack Crackers, Baked, Original - 13 Ounces
Net Wt 13 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B12 [Riboflavin], Folic Acid), Canola Oil (with TBHQ for Freshness), Sugar, Cornstarch. Contains 2% or Less of Salt, Corn Syrup, Leavening (Baking Soda, Sodium Acid Pyrophosphate, Monocalcium Phosphate), Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 8 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |