Ingredients
Whole Grain Wheat Canola Oil Sea Salt BHT Added to the Packaging Material to Preserve Freshness
Claims
- Vegan
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
Triscuit
Triscuit Original Crackers - 7.1 Ounces
Net Wt 7.1 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Wheat Canola Oil Sea Salt BHT Added to the Packaging Material to Preserve Freshness
Claims
- Vegan
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |