Ingredients
Natural Flavored Blueberry Yogurt Coating (Sugar, Vegetable Oils [Palm Kernel, Palm], Whey, Yogurt Powder [Non Fat Milk, Lactic Acid, Soy Lecithin [an Emulsifier], Salt and Vanilla, Natural Flavor, Natural Blue Pigment [Red Cabbage Juice], Natural Red Pigment [Beet Root Juice]), Pretzels (Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate - B1, Riboflavin - B2, Folic Acid], Malt, Salt, Soybean Oil or Canola Oil and Yeast).
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 4.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 100 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Why Knots Yogurt Pretzels, Blueberry - 4.5 Ounces
Ingredients
Natural Flavored Blueberry Yogurt Coating (Sugar, Vegetable Oils [Palm Kernel, Palm], Whey, Yogurt Powder [Non Fat Milk, Lactic Acid, Soy Lecithin [an Emulsifier], Salt and Vanilla, Natural Flavor, Natural Blue Pigment [Red Cabbage Juice], Natural Red Pigment [Beet Root Juice]), Pretzels (Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate - B1, Riboflavin - B2, Folic Acid], Malt, Salt, Soybean Oil or Canola Oil and Yeast).
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 4.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 100 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |