Ingredients
Water Oat Fiber Enriched Bleached Wheat Flour (Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vital Wheat Gluten Soy Flour Canola Oil Calcium Propionate (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Mono-Diglycerides Salt Lecithin Baking Powder (Monocalcium Phosphate, Sodium Bicarbonate, Cornstarch) Fumaric Acid (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Guar Gum Potassium Sorbate (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Xanthan Gum Enzymes Sodium Metabisulfite (Preservatives are Used to Maintain Freshness)
Claims
- Vegan
- Unsweetened
- Keto
- Kosher
- High Fiber
50 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 13 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 2 % |
Tumaro's Premium White Wraps - 8 Wraps
Ingredients
Water Oat Fiber Enriched Bleached Wheat Flour (Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vital Wheat Gluten Soy Flour Canola Oil Calcium Propionate (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Mono-Diglycerides Salt Lecithin Baking Powder (Monocalcium Phosphate, Sodium Bicarbonate, Cornstarch) Fumaric Acid (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Guar Gum Potassium Sorbate (Preservatives are Used to Maintain Freshness) Xanthan Gum Enzymes Sodium Metabisulfite (Preservatives are Used to Maintain Freshness)
Claims
- Vegan
- Unsweetened
- Keto
- Kosher
- High Fiber
50 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 13 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 2 % |