Ingredients
Chicken Wing Sections, Water, Wheat Flour, Modified Food Starch, Sodium Phosphates, Salt. Coated with: Hot Sauce (Fresh Red Ripe Peppers, Distilled Vinegar, Salt), Water, Soybean Oil, Chili Pepper, Cellulose Gum, Modified Corn Starch, Salt and Spice Extractives. Blanched in Vegetable Oil.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Keto
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 95 MGM |
| Sodium | 760 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 14 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Tyson
Tyson Hot Wings, Buffalo Style - 28 Fluid Ounces
Net Wt 1.86 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Chicken Wing Sections, Water, Wheat Flour, Modified Food Starch, Sodium Phosphates, Salt. Coated with: Hot Sauce (Fresh Red Ripe Peppers, Distilled Vinegar, Salt), Water, Soybean Oil, Chili Pepper, Cellulose Gum, Modified Corn Starch, Salt and Spice Extractives. Blanched in Vegetable Oil.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Keto
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 95 MGM |
| Sodium | 760 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 14 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |