Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Sugar, Salt, Dextrose, Torula Yeast, Dehydrated Onion, Spices, Tomato Powder, Molasses Powder (Molasses, Maltodextrin), Brown Sugar, Honey Powder (Maltodextrin, Honey), Extractives of Paprika, Fructose, Garlic Powder, Citric Acid, Natural Flavors.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 7.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Utz
Utz Potato Chips, Honey Barbeque - 1.5 Ounces
Net Wt 0.09 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Sugar, Salt, Dextrose, Torula Yeast, Dehydrated Onion, Spices, Tomato Powder, Molasses Powder (Molasses, Maltodextrin), Brown Sugar, Honey Powder (Maltodextrin, Honey), Extractives of Paprika, Fructose, Garlic Powder, Citric Acid, Natural Flavors.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 7.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |