Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Salt, Sugar, Paprika, Onion, Torula Yeast, Corn Starch, Spices Yellow Corn Flour, Artificial Color (FD&C Red #40 Lake, FD&C Yellow #6 Lake), Mono and Diglycerides, Garlic, Natural Flavor, Extractive of Paprika, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate. Contains no Hydrogenated Fats.
Claims
- Gluten Free
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 220 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Utz
Utz Potato Chips, Red Hot Flavored, Pre-Priced - 2.5 Ounces
Net Wt 0.17 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Salt, Sugar, Paprika, Onion, Torula Yeast, Corn Starch, Spices Yellow Corn Flour, Artificial Color (FD&C Red #40 Lake, FD&C Yellow #6 Lake), Mono and Diglycerides, Garlic, Natural Flavor, Extractive of Paprika, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate. Contains no Hydrogenated Fats.
Claims
- Gluten Free
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 220 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |