Ingredients
Organic Whole Blue Corn Flour, Organic Expeller Pressed High Oleic Sunflower Oil, Salt.
Claims
- Organic
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 100 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Certified Organic
Utz
Utz Tortillas, Organic, Blue Corn - 9 Ounces
Net Wt 0.6 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Whole Blue Corn Flour, Organic Expeller Pressed High Oleic Sunflower Oil, Salt.
Claims
- Organic
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 100 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |