Ingredients
Stone Ground Corn High Oleic Sunflower and/or Safflower Oil Organic Sprouted Flax Seed Organic Sprouted Quinoa Organic Sprouted Daikon Radish Seed Sprouted Chia Seed Sprouted Broccoli Seed Seasoning (Raw Cane Sugar, Vinegar, Sea Salt, Native Potato Starch, Onion, Garlic, Cayenne Pepper)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Way Better Snacks
Way Better Snacks Sweet Chili Tortilla Chips - 5.5 Ounces
Net Wt 0.37 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Stone Ground Corn High Oleic Sunflower and/or Safflower Oil Organic Sprouted Flax Seed Organic Sprouted Quinoa Organic Sprouted Daikon Radish Seed Sprouted Chia Seed Sprouted Broccoli Seed Seasoning (Raw Cane Sugar, Vinegar, Sea Salt, Native Potato Starch, Onion, Garlic, Cayenne Pepper)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |