Ingredients
Organic Tofu (Filtered Water, Sprouted Organic Soybeans, Nigari [Magnesium Chloride, a Natural Firming Agent], Calcium Sulfate) Filtered Water Organic Soy Sauce (Water, Organic Soybeans, Sea Salt, Organic Whole Wheat, Organic Alcohol [to Preserve Freshness]) Organic Brown Rice Syrup Organic Lemon Juice Organic Garlic Organic Rice Wine Organic Cane Sugar Organic Spices Organic Canola Oil or Organic Sunflower Oil Organic Sesame Oil Organic Jalapeno Organic Cayenne Powder Organic Lemongrass Dried Organic Chili Powder Organic Onion Powder Sea Salt
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Plant Based
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 290 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 15 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |
Wildwood SprouTofu Tofu, Baked, Organic, Royal Thai - 7 Ounces
Ingredients
Organic Tofu (Filtered Water, Sprouted Organic Soybeans, Nigari [Magnesium Chloride, a Natural Firming Agent], Calcium Sulfate) Filtered Water Organic Soy Sauce (Water, Organic Soybeans, Sea Salt, Organic Whole Wheat, Organic Alcohol [to Preserve Freshness]) Organic Brown Rice Syrup Organic Lemon Juice Organic Garlic Organic Rice Wine Organic Cane Sugar Organic Spices Organic Canola Oil or Organic Sunflower Oil Organic Sesame Oil Organic Jalapeno Organic Cayenne Powder Organic Lemongrass Dried Organic Chili Powder Organic Onion Powder Sea Salt
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Plant Based
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 290 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 15 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |