Ingredients
Beef, Water, Tomato Puree (Water, Tomato Paste), Whole Rolled Oats, Chili Pepper, Contain Less than 2% of: Modified Corn Starch, Salt, Sugar, Caramel Color, Natural Flavors, Garlic Powder, Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
310 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 95 MGM |
| Sodium | 1180 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 8 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 33 GRM |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 25 % |
Wolf Brand
Wolf Brand Chili, No Beans, Lean Beef - 15 Ounces
Net Wt 1.05 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Beef, Water, Tomato Puree (Water, Tomato Paste), Whole Rolled Oats, Chili Pepper, Contain Less than 2% of: Modified Corn Starch, Salt, Sugar, Caramel Color, Natural Flavors, Garlic Powder, Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
310 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 95 MGM |
| Sodium | 1180 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 8 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 33 GRM |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 25 % |