Ingredients
Pistachios, Sunflower Oil, Sugar, Sea Salt, Paprika, Onion Powder, Yeast Extract, Tomato Powder, Garlic Powder, Citric Acid, Natural Smoke Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
- Halal
- Heart Healthy
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Wonderful
Wonderful No Shells Smoky Barbecue Pistachios - 5.5 Ounces
Net Wt 5.5 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Pistachios, Sunflower Oil, Sugar, Sea Salt, Paprika, Onion Powder, Yeast Extract, Tomato Powder, Garlic Powder, Citric Acid, Natural Smoke Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
- Halal
- Heart Healthy
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 13 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |