Ingredients
Whole Grain Wheat flour Water Wheat Gluten Sugar Soybean Oil Salt Sweet Dairy Whey Molasses Yeast Yeast Nutrients (Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Ammonium Sulfate) Corn Syrup Solids Ethoxylated Mono- and Diglycerides DATEM Calcium Propionate (a Mold Inhibitor) Malt Extract Azodicarbonamide Ascorbic Acid Calcium Peroxide May be Topped with Flour
Claims
- Vital Clean
- Whole Grains
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |
Aunt Millie's
Aunt Millie's Bread, 100% Whole Wheat - 22 Ounces
Net Wt 22 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Wheat flour Water Wheat Gluten Sugar Soybean Oil Salt Sweet Dairy Whey Molasses Yeast Yeast Nutrients (Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Ammonium Sulfate) Corn Syrup Solids Ethoxylated Mono- and Diglycerides DATEM Calcium Propionate (a Mold Inhibitor) Malt Extract Azodicarbonamide Ascorbic Acid Calcium Peroxide May be Topped with Flour
Claims
- Vital Clean
- Whole Grains
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |