Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Niacin, Iron Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Marg (Palm, Soybean Oils, Water, Salt, Veg Mono and Diglycerides, Soy Lecithin, Sodium Benzoate (Presery), Citric Acid, Nat and Art Flavor, Beta Carotene (Color) Vitamin A Palmitate Added, Whey), Eggs. Contains 2 percent or less of: Invert Sugar, Salt, Leavening (Bak Soda, Sodium Aluminum Phosphate, Multicolor Sprinkles: Hydrog Veg Oil (Palm Kernal, Coconut, Palm, Soybean, Cottonseed Oils), Cornstarch, Cocoa Powder, Dextrin. Confectioners Glaze: Red 3, 40, Blue 1, Yellow 5, 6, Blue Lake 1, Carnauba Wax.
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Bakery Sugar Cookies
Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Niacin, Iron Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Marg (Palm, Soybean Oils, Water, Salt, Veg Mono and Diglycerides, Soy Lecithin, Sodium Benzoate (Presery), Citric Acid, Nat and Art Flavor, Beta Carotene (Color) Vitamin A Palmitate Added, Whey), Eggs. Contains 2 percent or less of: Invert Sugar, Salt, Leavening (Bak Soda, Sodium Aluminum Phosphate, Multicolor Sprinkles: Hydrog Veg Oil (Palm Kernal, Coconut, Palm, Soybean, Cottonseed Oils), Cornstarch, Cocoa Powder, Dextrin. Confectioners Glaze: Red 3, 40, Blue 1, Yellow 5, 6, Blue Lake 1, Carnauba Wax.
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |