Ingredients
Semolina (Wheat), Grain and Legume Flour Blend [Grains and Legumes (Lentils, Chickpeas, Flaxseed, Barley, Oats, Spelt), Egg Whites, Oat Fiber], Durum Wheat Flour. Vitamins/Minerals: Niacin, Iron (Ferrous Sulfate), Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid.
Claims
- Good Source Of Fiber
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 68 GRM |
| Dietary Fiber | 10 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 17 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 15 % |
Barilla
Barilla Elbows - 14.5 Ounces
Net Wt 14.5 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Semolina (Wheat), Grain and Legume Flour Blend [Grains and Legumes (Lentils, Chickpeas, Flaxseed, Barley, Oats, Spelt), Egg Whites, Oat Fiber], Durum Wheat Flour. Vitamins/Minerals: Niacin, Iron (Ferrous Sulfate), Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid.
Claims
- Good Source Of Fiber
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 68 GRM |
| Dietary Fiber | 10 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 17 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 15 % |