Ingredients
Whole Grain Oats Sunflower Seeds Invert Cane Syrup Sorghum Peanuts Brown Rice Syrup Semisweet Chocolate Chunks (Dried Cane Syrup, Chocolate Liquor [Fair Trade Certified by Fair Trade USA], Cocoa Butter [Fair Trade Certified by Fair Trade USA], Sunflower Lecithin, Salt) Dried Cane Syrup Coconut Chocolate Liquor (Fair Trade Certified by Fair Trade USA) Millet Cashew Butter Peanut Butter (Peanuts) Vegetable Glycerin Cocoa (Fair Trade Certified by Fair Trade USA) Acacia Gum Vanilla Extract Sea Salt Salt Cherry Puree Concentrate Ground Vanilla Beans White Pepper Rosemary Extract for Freshness
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
Bear Naked Granola Bites, Dark Chocolate & Sea Salt - 7.2 Ounces
Ingredients
Whole Grain Oats Sunflower Seeds Invert Cane Syrup Sorghum Peanuts Brown Rice Syrup Semisweet Chocolate Chunks (Dried Cane Syrup, Chocolate Liquor [Fair Trade Certified by Fair Trade USA], Cocoa Butter [Fair Trade Certified by Fair Trade USA], Sunflower Lecithin, Salt) Dried Cane Syrup Coconut Chocolate Liquor (Fair Trade Certified by Fair Trade USA) Millet Cashew Butter Peanut Butter (Peanuts) Vegetable Glycerin Cocoa (Fair Trade Certified by Fair Trade USA) Acacia Gum Vanilla Extract Sea Salt Salt Cherry Puree Concentrate Ground Vanilla Beans White Pepper Rosemary Extract for Freshness
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Ancient Grains
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |